Імунітет і його підтримка: продукти та звички, що зміцнюють імунну систему

У розпал COVID-19, грипу та респіраторно-синцитіального вірусу (РСВ) природно думати про те, як зміцнити свою імунну систему.

Здоровий вибір і зміна способу життя можуть підтримувати здорову імунну систему. Збільшення споживання продуктів рослинного походження, багатих на поживні речовини, серед інших змін способу життя також може допомогти імунній системі боротися з хворобами.

З’їжте ці п’ять продуктів, які зміцнюють імунітет.

1. Цитрусові

Цитрусові багаті вітаміном С, який підтримує здорову імунну систему. Вітамін С є антиоксидантом, який допомагає загоювати рани, захищає епітеліальний бар’єр від патогенів і може викликати протизапальні сигнали. Деякі дослідження показали, що вітамін С запобігає та лікує респіраторні та системні інфекції. Це також може допомогти скоротити тривалість симптомів застуди, але не може запобігти застуді. Цього сезону варто додати цитрусові до їжі.

2. Овес

Овес містить багато поживних речовин і біологічно активних сполук, таких як поліфенольні сполуки, які пов’язані з антиоксидантною, протизапальною та імуногенною реакціями. Овес також містить харчові волокна та бета-глюкан, які допомагають модулювати імунну систему, що має першочергове значення для захисту від інфекційних захворювань, включаючи застуду, грип та COVID-19. Овес також може допомогти оптимізувати імунну систему опосередковано, змінюючи вміст мікробіоти. Усі види вівсяних пластівців містять однакові вітаміни, мінерали, фітохімічні речовини та клітковину. Хорошим сніданком для боротьби з інфекціями може бути тепла вівсяна каша, приготована зі сталевих зерен, плющених вівсяних пластівців або вівсяних пластівців швидкого приготування без смаку.

3. Батат

Солодка картопля наповнена бета-каротином, попередником вітаміну А, який має вирішальне значення для імунної системи. Добре відомо, що каротиноїди, такі як бета-каротин, здається, зменшують шкоду від вільних радикалів. Солодка картопля також багата вітаміном С, який також є стимулом для імунної системи. Покращіть свої страви кольором і поживними речовинами, використовуючи солодку картоплю в рагу, запечену в духовці, окремо чи з іншими овочами, або приготовану на пару.

4. Часник

Часник використовувався в традиційній медицині для профілактики або лікування захворювань. Завдяки різним біологічно активним молекулам сполуки часнику можуть допомогти у відновленні ДНК, уповільнити ріст ракових клітин і зменшити запалення. Часник багатий фітохімічними речовинами, які мають багато переваг для здоров’я, мають протизапальні та імуномодулюючі властивості. Часник широко використовується як приправа в багатьох азіатських і середземноморських кухнях.

5. Йогурт

Йогурт та інші пробіотичні продукти допомагають створити здоровий мікробіом, відіграючи ключову роль у імунній функції. Дієта може визначити, які види мікробів живуть у нашому кишечнику. Пробіотичні продукти, такі як йогурт з живою активною культурою, чайний гриб, квашена капуста, темпе, місо та ферментовані овочі, містять живі активні бактерії. Включення деяких із цих природних пробіотиків у ваш режим харчування допоможе зміцнити вашу імунну систему.